7th Grade Girls District Meet

Shotput
1. Morrisey Silsbee 28’4.5”; 2. Avont Jasper 23’10”; 3. Hebert OF 22’5”; 4. McAnelly BC 22’; 5. Cranford Kirbyville 21’7.5”; 6. Pearales OF 21’5”.
Discus
1. Myers Silsbee 65’6.5”; 2. Borg BC 62’3”; 3. Marrisey Silsbee 60’10.5”; 4.Hebert OF 57’11”; 5. Waters Silsbee 57’10”; 6. Diggles Kirbyville 57’4”.
High Jump
1. Means HJ 4’6”; 2. Granger OF 4’4”; 3. Luther Kirbyville 4’4”; 4. Monk Kirbyville 4’4”; 5. Adrio OF 4’2”; 6. Leger OF 4’2”.
Long Jump
1 Land Jasper 14’1”; 2. Janise OF 14’1/2”; 3. McManus OF 13’83/4”; 4. LeDay WOS 13’3 1/2”; 5. Means HJ 12’6 1/2”; 6. Spikes Jasper 12’4”.
Triple Jump
1. Land Jasper 31; 4 1/2”; 2. Spikes Jasper 30’1/2”; 3. Granger OF 29’6”; 4. Soignet Silsbee 29’6”; 5. Carr BC 28’28’7”; 6. Janise OF 27’9”.
Pole Vault
1. McManus HF 6’6”; 2. Folk Kirbyville 6’; 3. LeBlanc OF 6’; 4. Burgess OF 5’6”, 5. Reinhardt HJ tie; 6. Roby HJ tie.
2400 meter run
1 Hamilton OF; 2. Freeman HF; 3. Cook OF; 4 Burgess OF; 5. Pate Jasper; 6. Allendorph HF.
100 meter dash
1 Mitchell WOS 13.21; 2. Carter WOS 13.56; 3. Carr BC 13.83; 4. Samuel Kirbyville 13.99; 5.Means HJ 14.33, 6. Edwards WOS 14.34.
1200 meter run
1. Cook OF 04:40.1; 2. Hamilton OF 04:41.5; 3. Freeman HF 04:42.3; 4. Dickerson Jasper 04:43.1; 5. Valladsen OF 04:43.8; 6. Piletere BC 04:46.4.
4×100 meter relay
1. Jasper 54.65; 2. OF 56.1; 3. WOS 56.22; 4. HJ 57.67; 5. HF 59.79; 6. Kirbyville 60.21.
4×200 meter relay
1. Jasper 01:57.7; 2. WOS 02:03.0; 3. OF 02:03.3; 4. HF 02:09.5; 5. BC 02:11.5; 6. Kirbyville 02:18.5.
4×400 meter relay
1. OF 04:37.4; 2. Jasper 04:44.5; 3. HF 5:07; 4. HJ 05:38.3; 5. BC 05:40.5; 6. Kirbyville 05:44.8.
800 meter dash
1. Stump BC 2:45; 2. Piletere BC 02:49.4; 3, Valladsen OF 02:53.5; 4. Choate OF 02:54.3; 5, Dickerson Jasper 02:56.0; 6. Burton OF 02:59.2.
400 meter dash
1. Stump BX 67.43; 2. Mitchell WOS 69.56; 3. Carr BC 69.86; 4. Granger OF 72.37; 5. David Jasper 73.53; 6. Choate OF 73.84.
200 meter dash
1. Janise OF 27.68; 2. Mitchell WOS 28.63; 3. Avant Jasper 29.29; 4. GrePustkaen Silsbee 29.38; 5. LeDay WOS 29.46; 6. Stump BC 29.78.
100 meter hurdles
1. McManus OF 18.1; 2. Carter WOS 18.71; 3. Crawford HF 19.03; 4. Pustka Silsbee 19.1; 5. Anderson Silsbee 19.8; 6. Clark Jasper 19.81.
200 meter hurdles
1. McManus OF 33.21; 2. Carter WOS 33.85; 3. Leger OF 35.37; 4. Kaylor Jasper 36.16; 5. Weatherspoon Jasper 36.19; 6. Clark Jasper 36.41.
Meet Totals for 7th Grade
OF 203, Jasper 117, WOS 85, BC 64, HF 45, Silsbee 42, HJ 33, Kirbyville 31.

8th Grade Girls District Meet

Shotput
1. Armstrong Jasper 27’1”; 2. Stephens HF 26’3”; 3. Tanton Silsbee 24’; 4. Hebert OF 23’11”; 5. Hennington Jasper 23’5.5”; 6. Stevens OF 22’1”.
Discus
1. Wysinger Kirbyville 74’; 2. Wilbur BC 70’7”; 3. Armstrong Jasper 66’11”; 4. Stevens OF 65’1 1/4”; 5. Smith BC 64’2 1/2”; 6. Herinington Jasper 63’3 1/4”.
High Jump
1. Henson OF 4’8”; 2. Wagner OF 4’8”; 3. Permenter OF tie; 4. Cucancic Kirbyville tie; 5. Lewis Kirbyville 4’6”; 6. Hogden BC 4’4”.
Long Jump
1. Higgenbotham OF 15’4.5”; 2. Lewis Jasper 15’1 3/4”; 3. Luong OF 13’2”; 4. Maxey Silsbee 12’11 3/4”; 5. Roberts Kirbyville 12’10”; 6. Kent Kirbyville 12’6.5”.
Triple Jump
1. Lewis Jasper 32’4”; 2. Higginbotham OF 30’9”; 3. Henson OF 29’6.5”; 4. E. Adams Jasper 29’5”; 5. D. Adams Jasper 29’1”; 6. Luong OF 28’7”.
Pole Vault
1. Cucuncic Kirbyville 7’; 2. Williams Kirbyville 7’; 3. Kent Kirbyville 7’; 4. Brown BC 7’; 5. Hinkle HF 6’; 6. Threatt BC 6’.
2400 meter run
1. Shockley BC 09:54.0; 2. Brown OF 10:00.2; 3. Crouch BC 10:23.6; 4. Dixon OF 10:29.6; 5. Wagner OF 10:47.9; 6. Anderson BC 10:54.7.
100 meter dash
1. Lewis Jasper 13.09; 2. Shaw Jasper 13.21; 3. Maxey Silsbee 13.22; 4. Harper Kirbyville 13.72; 5. Adams Jasper 13.78; 6. Jones Kirbyville 14.02.
1200 meter run
1. Crouch BC 04:34.8; 2. Shockley BC 04:34.9; 3. Wagner OF 04:47.4; 4. Brown OF 04:50.2; 5. Marin Kirbyville 04:51.5; 6. Duvail Silsbee 04:52.4.
4×100 meter relay
1. OF 54.16; 2. Jasper 54.6; 3. WOS 55.79; 4. Kirbyville 56.25; 5. HF 56.36; 6. BC 57.63.
4×200 meter relay
1. Jasper 01:55.3; 2. OF 01:59.1; 3. HF 01:59.9; 4. WOS 02:02.6; 5. Kirbyville 02:03.4; 6. BC 02:11.6.
4×400 meter relay
1. OF 4:39; 2. Jasper 04:54.7; 3. HF 04:55.8; 4. Kirbyville 04:57.3; 5. BC 05:19.9.
800 meter dash
1. Dixon OF 2:53; 2. Troung BC 02:58.0; 3. Alton HF 02:58.5; 4. Cowan Jasper 02:58.8; 5. Shroeter HF 03:02.7; 6. Hollier BC 03:04.0.
400 meter dash
1. Walles OF 65.23; 2. Harper Kirbyville 69.37; 3. Little HF 72.31; 4. Cucancic Kirbyville 72.53; 5. Duvail Silsbee 72.67; 6. Grimes OF 75.79.
200 meter dash
1. Maxey Silsbee 28.31; 2. Halfin HF 28.57; 3. Barns Silsbee 29.26; 4. Green WOS 29.44; 5. Evans Jasper 29.55; 6. Adams Jasper 29.57.
100 meter hurdles
1. Maxey Silsbee 17.15; 2. Permenter OF 17.63; 3. Cauley Jasper 18.74; 4. Hennington Jasper 18.75; 5. Hogden BC 18.83; 6. Austin WOS 19.42.
200 meter hurdles
1. Permenter OF 31.87; 2. Hennington Jasper 32.93; 3. LeBlanc WOS 32.93; 4. Hogden BC 34.29; 5. Pate Kirbyville 35.13; 6. Burch OF 35.38.
Meet Totals for 8th Grade
OF 183, Jasper 139, Kirbyville 85, BC 74, HF 60, Silsbee 45, WOS 32, HJ 0.