The West Orange-Stark Mustang boys track team came in just one point behind West Brook for second place overall

in the Mustang Relays held at Orangefield High School on Saturday. West

Brook tallied 141 points for the first place win. The Orangefield Lady

Bobcat track team took first place in the girls division with 125.5

total points.

Below Are The Complete Results:

BOYS:

Place Name School Time/Distance

Discus
1 Z. Hollier West Brook 144’ 4”
2 L. Moss Orangefield 124’ 6”
3 C. Malveaux Hamshire-Fannett 121’ 1”
4 B. Richard West Orange-Stark 120’ 0
5 J. Petry West Orange-Stark 107’ 4”
6 J. Beasley West Orange-Stark 106’ 4”

Shot Put
1 T. Payne Ozen 47’ 7 1/2”
2 J. Beasley West Orange-Stark 42’ 9”
3 J. Albers Hardin-Jefferson 40’ 7 1/2”
4 J. Ned P.A. Memorial 37’ 5 1/2”
5 I. Jenkins West Orange-Stark 37’ 0”
6 Z. Hollier West Brook 35’ 7”

High Jump
1 T. Bell Hamshire-Fannett 6’ 4”
2 K. Banks West Brook 5’ 10”
3 D. Ledet West Orange-Stark 5’ 10”
4 J. Antoine West Brook 5’ 10”
5 Hogen Bridge City 5’ 8”
6 C. Nelson Orangefield 5’ 6”
T. Starr Hardin-Jefferson 5’ 6”
K. Vincent 5’ 6”

Long Jump
1 D. Prater Ozen 19’ 8”
2 J. Cunigan West Brook 18’ 9 1/2”
3 J. Lee West Brook 18’ 6”
4 C. Graham P.A. Memorial 18’ 3/4 “
5 K. Sellers Ozen 17’ 3/4”
6 J. Watkins Orangefield 16’ 9 1/2”

Triple Jump
1 T.Bell Hamshire-Fannett 43’ 8 1/2”
2 R. Begelton West Brook 42’ 9”
3 K. Sellers Ozen 39’ 9”
4 M. Johnson Hamshire-Fannett 38’ 3 1/4”
5 J. Watkins Orangefield 37’ 2”
6 C. Nelson Orangefield 36’ 5”
A. Orenmaa Hardin-Jefferson 36’ 5”

Pole Vault
1 Ty Johnson Orangefield 11’ 6”
2 J. Hall Hardin-Jefferson 11’
3 D. Moses West Brook 9’
4 B. Rogers Hamshire-Fannett 9’
5 T. Williamson Hamshire-Fannett 9’
J. Givens Hamshire-Fannett 8’ 6”

32oo Meters
1 T. Norman West Brook 11:41.06
2 A. Bobb P.A. Memorial 12:06.00
3 T. Perio Orangefield 12:10.00
4 L. Monceaux Deweyville 12:15.30
5 J. Breaux Orangefield 12:51.04
6 M. Williams Hardin-Jefferson 12:55.62

4 x 100 Relay
1 West Orange-Stark 42.80
2 Ozen 43.52
3 P.A. Memorial 44.10
4 West Brook 44.14
5 Orangefield 46.15
6 Hardin-Jefferson 46.77

800 Meters
1 G. Johnson West Brook 1:57.90
2 J. Menard Ozen 2:08.42
3 K. Bellard Ozen 2:11.23
4 J. Hall Hardin-Jefferson 2:11.42
5 C. Wiley Orangefield 2:11.52
6 R. Landor Ozen 2:12.00

110 Hurdles
1 P. Jones WO-S 15.14
2 B. Lewelling Hamshire-Fannett 17.21
3 C. Raley Orangefield 17.94
4 P. Spikes WO-S 18.29
5 J. King Hamshire-Fannett 19.13
6 A. Muhammad WO-S 19.59

100 Meters
1 E. Ivory WO-S 10.85
2 M. Roberts WO-S 11.22
3 A. Sezer LC-M 11.24
4 Lightfoot West Brook 11.46
5 T. Bell Hamshire-Fannett 11.51
6 E. Lacy West Brook 11.64

4 x 200 Relay
1 WO-S 1:30.44
2 Ozen 1:31.57
3 West Brook 1:32.45
4 P.A. Memorial 1:34.05
5 Hamshire-Fannett 1:34.26

400 Meters
1 E. Ivory WO-S 51.21
2 J. Chevalier P.A. Memorial 53.51
3 J. Guillory West Brook 54.45
4 M. Williams P.A. Memorial 54.64
5 R. McDonald WO-S 54.88
6 C. Bordes Hamshire-Fannett 54.98

300 Hurdles
1 B. Lewelling Hamshire-Fannett 42.41
2 J. Peeples P.A. Memorial 42.42
3 C. Raley Orangefield 44.15
4 L. Jackson Ozen 44.33
5 C. Spikes WO-S 44.58
6 M. Mathews P.A. Memorial 45.20

200 Meters
1 J. Thomas WO-S 22.07
2 J. Ross WO-S 22.64
3 C. James Ozen 22.94
4 M. Roberts WO-S 23.04
5 T. Johnson Orangefield 23.40
6 T. Lightfoot West Brook 23.61

1600 Meters
1 G. Johnson West Brook 5:00.23
2 T. Norman West Brook 5:01.09
3 C. Burrell Hamshire-Fannett 5:12.00
4 J. Menard Ozen 5:20.48
5 G. Phillips P.A. Memorial 5:26.40
6 K. Bellard Ozen 5:36.92

1600 Meter Relay
1 West Brook 3:28.81
2 P.A. Memorial 3:32.61
3 Ozen 3:34.00
4 WO-S 3:37.52
5 Hamshire-Fannett 3:38.48

Final Points:
1 West Brook 141
2 West Orange-Stark 140
3 Ozen 104
4 Hamshire-Fannett 74
5 P.A. Memorial 65 1/3
6 Orangefield 50
7 Hardin-Jefferson 22
8 LC-M 6
9 Deweyville 4
10 Bridge City 2

GIRLS:

Place Name School Time/Distance

Shotput
1 R. Wilson Hardin-Jefferson 32’ 6 1/2”
2 J. Hebert Orangefield 25’ 2”
3 M. Hebert Orangefield 24’ 10”
4 S. Jordan Hamshire-Fannett 22’ 9”
5 T. Villemez Hamshire-Fannett 18’ 10”

Discus
1 C. McPharland Hardin-Jefferson 106’ 10 1/2”
2 R. Wilson Hardin-Jefferson 91’ 7 1/4”
3 M. Bishop Orangefield 83’ 10 1/2”
4 M. Hebert Orangefield 66’ 5”
5 M. Celestine WO-S 56’6”

High Jump
1 K. Henson Orangefield 4’ 10”
2 C. Means Hardin-Jefferson 4’ 10”
3 L. Elander Hardin-Jefferson 4’ 8”
4 T. Thomas Hardin-Jefferson 4’ 6”

Long Jump
1 J. Sims WO-S 17’ 2 1/4”
2 C. Huilhas Hamshire-Fannett 14’ 7 3/4”
3 R. Moore P.A. Memorial 14’ 3 1/2”
4 J. Jones Hardin-Jefferson 13’ 9 1/2”
5 K. Broussard Hardin-Jefferson 13’ 8”
6 C. Mickels P.A. Memorial 13’ 6 1/2”

Triple Jump
1 C. Guilhas Hamshire-Fannett 31’ 10”
2 R. Moore P.A. Memorial 28’ 11”
3 S. Lemora P.A. Memorial 25’ 10 1/2”

Pole Vault
Place Name School Time/Distance
1 M. Smith Hardin-Jefferson 5’ 6”

3200 Meters
1 K. Williams Orangefield 12:47.90
2 K. Wilson P.A. Memorial 17:00.00

4 x 100 Meter Relay
1 WO-S 51.21
2 Hamshire-Fannett 53.21
3 P.A. Memorial 53.56
4 Hardin-Jefferson 59.12

800 Meters
1 K. Heisser WO-S 2:37.00
2 A. Gallentine P.A. Memorial 2:40.00
3 N. Achan P.A. Memorial 2:45.00
4 A. Ehlrich Orangefield 2:51.0
5 D. Ledet WO-S 2:52.00
6 A. Flores WO-S 2:57.80

100 Meter Hurdles
1 C. Hathaway Deweyville 17.50
2 H. Quarles Orangefield 18.36
3 M. Fontenot Orangefield 20.25
4 K. Gray Orangefield 20.87
5 H.Whitaker Hardin-Jefferson 21.00

100 Meters
1 J. Sims WO-S 12.77
2 K. Broussard Hardin-Jefferson 13.28
3 C. Hathaway Deweyville 13.60
4 K. Carter WO-S 13.76
5 D. Turner Hardin-Jefferson 13.94
6 A. Brent P.A. Memorial 14.47

4 x 200 Meter Relay
1 WO-S 1:53.07
2 P.A. Memorial 1:53.97

400 Meters
1 V. Luong Orangefield 1:03.67
2 N. Achan P.A. Memorial 1:04.94
3 H. Walles Orangefield 1:06.48
4 K. Sims Orangefield 1:06.90
5 Gallentine P.A. Memorial 1:06.99
6 A. Hardin Deweyville 1:09.11

300 Hurdles
1 J. McManus Orangefield 53.30
2 H. Quarles Orangefield 54.18
3 H. Whittaker Hardin-Jefferson 55.54
4 M. Fontenot Orangefield 60.85

200 Meters
1 K. Broussard Hardin-Jefferson 27.41
2 R. Moore P.A. Memorial 28.38
3 M. Davis WO-S 28.37
4 K. Carter WO-S 28.79
5 V. Luong Orangefield 29.04
6 J. Jones Hardin-Jefferson 29.78

1600 Meters
1 K. Williams Orangefield 5:57.80
2 M. Hamilton Orangefield 6:17.39
3 T. Thomas Hardin-Jefferson 6:55.10
4 K. McCrow Hardin-Jefferson 6:57.00
5 A. Rodriguez P.A. Memorial 7:16.00
6 K. Wilson P.A. Memorial 7:39.21

1600 Meter Relay
1 P.A. Memorial 4:28.46
2 WO-S 4:40.15
3 Hamshire-Fannett 4:48.73

Total Points:
1 Orangefield 125 1/2
2 P.A. Memorial 112 1/2
3 Hardin-Jefferson 109
4 West Orange-Stark 105
5 Hamshire-Fannett 52
6 Deweyville 17

See the upcoming issue of The Record newspapers for photos and more.