Mauriceville Elementary School has announced their latest honor roll. Students included are as follows:

First Grade
All A
Kayleigh Elise Adams, Christian Garrett Beaumont-Ryan, Trinity Lynn Burchfield,
Julian Justice Contreras Suarez, Noah Jarrett Davis, Parker Ann Donnaud, Addison Jean Ezernack, Kolbiann Jane Fountain, Bailey ReAnn Gorham, Erin Renee Grady, Jayden Lane Holmes, Paysli Jean Hufford, Laura Leigh Hughes, Kaitlynn Renea Jarreau, Makenzie Renee Johnson, Claire Olivia Jowell, Beau Levi Latiolais, Kylie Faith Laughlin, Haley Sue Long, Grant Joseph Loupe,
Madison Jeanne Loupe, Kaydence Nicole Manning, Amelia Marie Miller, Isabella Michelle Nicholas, Abigail Evelyn Pachuca, Tori Shayne Pannell, Slaydon Ray Pevey, Wayne Riley Picklesimer, Harlee Ann Rach, Natalie Nichole Smith, Dayne Kristopher Sunderland, Kiari Cruz Walsten, Holten Ray White, Sophia Alene White, Braden Michael Wilcox and Zoe Nylene Winn.

A/B
Blake Lee Carey, Liliana Nevaeh Dunbar, Daisy Lee Harvey, Angelee Juliana Hays, Jaliyah Taelynne Hoffpauir, Giselle Ibarra, Riley Parker James, Adrien Leigh Johnson, Luke Michael Levens, Ayden Raymond Marrs, Graeson Kainalu Norwood, Slade River Nunnally, Luke Robert Scott, Robert Earl Anthony Seals, Brylin Jade Tauzin, Jade Amber Taylor, Relissa Lyrik Wakefield, Isaac Wayne Woods and Alexia Naidine Wright.

Second Grade
All A
Kaden Hunter Boatman,Dylan Nicole Braxton, Ethan Michael Cart, Aidan Jeffrey Dubois, James Dakota Ezernack, Clayton Alan Farwell, Maggie Mae Fisher, Ethan Charles Fry, John Richard Goddard, George Caleb Hamilton, Kaydence Paige Neiberger and Lanie Deanene Roff.

A/B
Matthew William Brandenburg, Dilon Alexander Cabrera, James Steven Hebert,
Harry Hubert Hickman, Alex Todd Jackson, Keaton David Jones, Grace Julieanna Lampriez, Luke Joseph LeBlanc, Brieleigh Tristyn Lindley-Severns, Madison Ophelia Lund, Skylar Chyanne McCarver, Madison Grace Perkins, Jacob Casen Pierce, Dakota Keith Pinner, Carley Isabelle Portie and Ronnie Noah Rosen.

Third Grade
All A
Rayna Melynn Christy, Breckin Dale Hanley, Oliver J Hughes, Rylen Dwayne Johnson, Hayden Wayne Moore and Emily Grace Walters.

A/B
Isabella Lynn Anderson, Bethany Marie Babb, Madison Lee Boudreaux, Landon Ryan Boudreaux, Jay Dail Briant, Robert Joesph Cooke, Chase Thomas Deets, Carolina Delacruz, Raygen Lynn Dunwoody, Ethan Chase Gaspard, Lily May Greenwald, Lily Grace Harvey, Haden Christopher Johnson, Harrison Blake Jowell, Norah Ruth LeBlanc, Morgan Mackenzie McKay, Joncie Lee Miller, Tye Scott Moyer, Riley Madison Permenter, Austin Robert Schelper, Abigail Lynn Shelly, Allie Jo Smith, Andrew Michael Smith, Roman Gabriel Spear, Mariska Nacole Steele, Caden Paul Steiert, Mia Grace Sunderland, Phoebe Ann Turner,
Dylan John Van Huis, Emily Renee’ Ward and Emma Beth White.

Fourth Grade
All A
Paige Victoria Brown, Pierce Johnson Brown, Jace Desten Daigle, Charles Kenneth Davis, Johnney Lawrence Davis, Evan Bryce Landry, Kendal Paige Lockler, Hallie Grace Maddox, Nicole Hope McCormick, Kylie Mae-Louise Moyer and Brenner Zane Portie.

A/B
Rebecca Anne Babb, Leyla Alexis Bonin, Cayden Layne Dunwoody, Zackarie Wayne Evans, Baylie Rachell Ferguson, Bradley Cole Johnson, Devin Micheal LeBleu, Joseph Christopher Lucia, Jody Ray Mancil, Robert Bernard McKay and Taylor Alan McKay.

Fifth Grade
All A
Logan West Denman, Brandon James Frisbee, Stella Marie Hughes, Bailey Grace Manning, Jacob Kent Miller, Kori Rebecca Rushing, Haley Joe Taylor, Solomon Elijah Thibeaux and Layden Edward Webb.

A/B
Baylee Kathlene Bland, Emma Breanne Bridges, Brianna Marcell Carreon,
Samantha Delacruz, Kaitlyn Brianne Ewing, Matalyn Jene Hill, Hunter Kade Hoffman, Gunner Jeremie Johnson, Matthew Alan Lindley, John Caden Lockler, Brandon Michael Martin, Andrew David McDow, Reanna Denise McKay, Ethan Gene O’Banion, Justin Aaron Rainey, Dax Aidan Rodgers, Dylan Tate Rogers, Madeline Elizabeth Sanderson, Ashlyn Jade Scott, Matthew Ryan Sherwin, Jimena Solis, Kolbie Todd Sowell, Cody Wayne Steiert, Timothy D Weaver, Rylee Neal Willson and Kinley Rebecca Wolfford.